MY.SIZE

MY.SIZE

MY.SIZE - kondomer för perfekt passform

MY.SIZE produceras av R&S consumer goods GmbH, en tysk kondomtillverkare med lång erfarenhet inom branschen. Sedan 1997 har företaget varit etablerade inom kondomindustrin och med åren insett vikten av skräddarsydda kondomer. Därför har man tagit fram ett koncept där kondomerna produceras utifrån penisstorlek. MY.SIZE erbjuder sju olika kondomstorlekar, där den minsta kondomen är 47 millimeter bred och den största kondomen är 69 millimeter bred. Tanken med MY.SIZE är att alla ska kunna hitta en kondom med perfekt passform, för en bekväm och säker känsla - oavsett penisstorlek. Ta gärna hjälp av vår penismätare för att hitta kondomen som passar dig bäst!

Varför du ska använda MY.SIZE kondomer

  • Mer känsla: Kondomens bredd är den viktigaste egenskapen för känsla. Att använda rätt MY.SIZE kondom, ger dig bättre känsla.
  • Enklare: MY.SIZE rullas enkelt på. Jämfört med många andra kondommärken, är MY.SIZE enklare att rulla på eftersom mindre kraft krävs.
  • Högre säkerher: Med rätt MY.SIZE kondom känner du dig säker eftersom kondomen har en optimal passform och därmed varken riskerar att glida av eller klämma åt för hårt.
  • Premium kvalitet: Alla MY.SIZE kondomer tillverkas av R&S consumer goods GmbH, Münich, Tyskland enligt kvalitetsstandarden EN ISO 4074:2002. R&S consumer goods GmbH har ett certifierat kvalitetsledningssystem enligt ISO 9001 och ISO 13485 för design, produktion och distribution av kondomer.

Så oavsett om du eftersöker små, mellanstora eller extra stora kondomer, har MY.SIZE kondomer som passar dig perfekt. Välj mellan sju olika storlekar och köp just din perfekta kondom!

Storlekstabell för MY.SIZE

Med hjälp av vår filtreringsfunktion i vänstra kolumnen kan du enkelt få fram alla våra kondomer som passar just din storlek. Du kan även filtrera kondomer efter egenskap, färg, smak och mycket mer.

KondomerOmkrets (mm)Bredd (mm)Längd (mm)Tjocklek (mm)
MY.SIZE 4794471600,070
MY.SIZE 4998491600,070
MY.SIZE 53106531780,070
MY.SIZE 57114571780,070
MY.SIZE 60120601930,070
MY.SIZE 64128642230,070
MY.SIZE 69138692230,070

Kondomstorlekar och penismätare

För mer information om kondomstorlekar och hur du ska mäta din penis, kan du ta hjälp av vår storleksguide.

Tillverkarens hemsida: http://www.mysize-condoms.com/

7 artiklar

per sida

  • MY.SIZE 47

    1 recension(er)

    Börjar på: 15,00 kr

  • MY.SIZE 49

    Börjar på: 9,75 kr

  • MY.SIZE 53

    Börjar på: 15,00 kr

  • MY.SIZE 57

    1 recension(er)

    Börjar på: 15,00 kr

  • MY.SIZE 60

    1 recension(er)

    Börjar på: 15,00 kr

  • MY.SIZE 64

    3 recension(er)

    Börjar på: 15,00 kr

  • MY.SIZE 69

    1 recension(er)

    Börjar på: 9,75 kr

7 artiklar

per sida